Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Udostępnij materiał Zapisz jako PDF

Nauczyciele i uczniowie mają możliwość komunikowania się między sobą za pomocą Komunikatora. Jest to proste w obsłudze narzędzie, które ułatwia pracę i naukę na platformie.

Komunikator pozwala na przesyłanie różnorodnych załączników do wiadomości, takich jak: pliki audio, filmy, linki i wiele innych. Można tam również dodawać emotikony i reakcje na wiadomości, tak jak ma to miejsce na innych dostępnych publicznie komunikatorach.

Opisywane narzędzie posiada wiele funkcji i umożliwia kontakt pomiędzy użytkownikami na kilka sposobów:

  • za pomocą kanałów publicznych, które służą do rozmów otwartych dla całego zespołu/klasy. Ten sposób komunikacji pomaga zbudować dodatkową bazę wiedzy, a także pozwala na wymianę poglądów oraz wspólną pracę nad zadaniami,

  • za pomocą grup prywatnych, które mogą być używane do rozmów na tematy wrażliwe, poufne lub ograniczone do niewielkiej grupy członków zespołu/klasy.  Umożliwiają też prowadzenie prywatnych rozmów jeden na jednego między członkami zespołu/klasy,

  • za pomocą dyskusji, które znakomicie sprawdzą się przy rozmowach w danym kanale/klasie na temat np. udostępnionych materiałów. Dzięki temu można  tworzyć w sposób uporządkowany odrębne dyskusje dotyczące różnych tematów w ramach jednego kanału.

Jak rozpocząć korzystanie z Komunikatora?

W pierwszej kolejności należy zalogować się na platformę epodreczniki.pl i w rozwijalnym menu pod avatarem kliknąć w zakładkę Komunikator:

RDer3Ld57aGq8

W menu bocznym Komunikatora, nauczyciel będzie miał dostępne grupy, które stworzył wcześniej na swoim profilu oraz klasy, które zaimportował. Uczeń z kolei będzie widział grupy/klasy, w których się znajduje.

R1Neeix7HszJA

Można od razu przystąpić do wysłania wiadomości wybierając gotową już grupę lub klasę. Aby utworzyć nowy chat należy kliknąć na ikonę kartki i ołówka i wybrać odpowiedni rodzaj wiadomości:

R11ItpHS8lItO
RGfaa0ZcIww3W

Szczegółowy opis Komunikatora oraz jego funkcjonalności znajdziecie Państwo w instrukcji dostępnej pod adresem:

https://epodreczniki.pl/a/komunikator/DHUjllSBG