Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
Polecenie 1

Zapoznaj się z mapą, a następnie wykonaj polecenia.

R1GDDSHQc8byN1
Mapa interaktywna. Przedstawia mapę Polski podczas akcji Burza. Zaznaczone są cztery obszary realizacji akcji Burza. 1. Od lutego do czerwca 1944. Obejmuje zachodnie tereny okręgu wołyńskiego. 2. W 1. połowie lipca 1944. Obejmuje okręg Wilno oraz część okręgu Nowogródek. 3. W 2. połowie lipca i sierpniu 1944. Obejmuje okręgi Białystok, Lublin, Lwów oraz część okręgów Warszawa, Tarnopol, Stanisławów i Kraków. W okręgach Warszawa, Lublin i Kraków znajdują się miejscowości wyzwolone samodzielnie i we współpracy z Armią Czerwoną. 4. Od sierpnia do października 1944. Obejmuje część okręgu Warszawa, Śląsk i Łódź oraz okręg Radom i Kraków. W tych okręgach są miejscowości wyzwolone samodzielnie i we współpracy z Armią Czerwoną. Na mapie są zaznaczone ważniejsze bitwy, które odbyły się głównie w okręgu Lublin, Warszawa, Łódź, Śląsk i Kraków. Na mapie są zaznaczone komendy obszarów i okręgów AK, są to następujące miasta: Wilno, Nowogródek, Białystok, Łódź, Warszawa, Kowel, Brześć, Radom, Sosnowiec, Kraków, Lwów, Stanisławów, Tarnopol.
Źródło: Contentplus.pl sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Polecenie 2

Wykaż związek między działaniami Armii Czerwonej a przystępowaniem do akcji „Burza” poszczególnych okręgów AK.

R19bDxJtAp6vE
(Uzupełnij).
Polecenie 3

Porównaj sytuację polityczną i militarną oddziałów AK podczas wykonywania planu „Burza” na obszarach położonych na wschód od linii Curzona, obszarach między Wisłą a Bugiem oraz obszarach położonych na zachód od Wisły.

R1VlDtWRmu5Rp
(Uzupełnij).