Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
R1c9ok0IW6COy11
Ćwiczenie 1
Ćwiczenie. Czy podane pary równań opisują proste równoległe. Możliwe odpowiedzi: 1. igrek równa się jedna czwarta iks minus dziesięć i igrek równa się dwadzieścia pięć setnych iks dodać sześć, 2. igrek równa się jedna pierwiastek z dwóch iks minus siedem i igrek równa się pierwiastek z dwóch iks dodać trzy, 3. igrek równa się pierwiastek z trzech iks dodać iks minus cztery i igrek równa się w liczniku dwa w mianowniku otwarcie nawiasu pierwiastek stopnia drugiego z trzech minus jeden zamknięcie nawiasu koniec ułamka iks dodać trzy, 4. igrek równa się pierwiastek z pięciu iks minus iks minus cztery i igrek równa się w liczniku cztery w mianowniku otwarcie nawiasu pierwiastek stopnia drugiego z trzech minus jeden zamknięcie nawiasu koniec ułamka iks dodać trzy.
RS9wByyalX3CP1
Ćwiczenie 2
Wskaż wszystkie równania, które opisują prostą przechodzącą przez punkt
A=3;-6, równoległą do prostej k : y=327x-7. Możliwe odpowiedzi: 1. y=-6, 2. y=327x-6, 3. y=13x-7, 4. y=3x-6, 5. x-3y-21=0, 6. y=13x-3
Rh5AlXgUxzuys2
Ćwiczenie 3
Wyznacz M wiedząc, że podane niżej pary równań opisują proste równoległe. W ćwiczeniu znajduje się tabela z dwiema kolumnami. Kolumna po lewej stronie zatytułowana jest ‚równania prostych równoległych’. Kolumna po prawej stronie zatytułowana jest ‚wartość parametru M’ i posiada one same puste pola na odpowiedź. Kolumna po lewej stronie od góry: Y równa się otwarcie nawiasu dwa M minus trzy zamknięcie nawiasu X plus cztery, Y równa się minus cztery X plus siedem. Y równa się trzy X plus M, Y równa się cztery plus otwarcie nawiasu cztery plus M zamknięcie nawiasu X. Y równa się M minus M X, Y równa się otwarcie nawiasu dwa M minus pięć zamknięcie nawiasu X minus dziewięć. Y równa się osiem M, Y równa się M X minus dziesięć X plus siedem. Y równa się cztery minus otwarcie nawiasu dwa M plus pierwiastek z dwóch zamknięcie nawiasu X, Y równa się otwarcie nawiasu pierwiastek z dwóch M plus dwa zamknięcie nawiasu X plus osiem.
Rn1WHM3QhQvWh2
Ćwiczenie 4
Przyporządkuj A wiedząc, że podane niżej pary równań opisują proste równoległe. Ćwiczenie posiada dwie kolumny. Kolumna po lewej stronie od góry: Y równa się X plus sześć A, Y równa się wartość bezwzględna z A minus pięć razy X minus trzy A. Y równa się dziewięć minus wartość bezwzględna z dwa minus A razy X, Y równa się pięć. Y równa się wartość bezwzględna z siedem minus A razy X, Y równa się pięć plus trzy A plus cztery przecinek pięć X. Y równa się trzy X plus dwa, Y równa się wartość bezwzględna z cztery plus A razy X minus osiem. Kolumna po prawej stronie od góry: A równa się minus siedem, A równa się minus jeden. A równa się cztery, A równa się sześć. A równa się dwa przecinek pięć, A równa się jedenaście przecinek pięć. A równa się dwa.
2
Ćwiczenie 5

Dany jest trapez ABCD. Wyznacz równanie prostej zawierającej krótszą podstawę AB trapezu, znając:

  • równanie y=0,5x-1 prostej zawierającej dłuższą podstawę CD trapezu,

  • równanie y=-2x+2 prostej zawierającej wysokość poprowadzoną przez wierzchołek A

oraz wiedząc, że ramię AD zawiera się w osi Y.

uzupełnij treść
2
Ćwiczenie 6

Bok AB sześciokąta foremnego ABCDEF ma długość 6 i zawiera się w prostej o równaniu y=1. Wyznacz równanie prostej, w której zawiera się bok DE tego sześciokąta.

uzupełnij treść
3
Ćwiczenie 7
RuueaNRZnWFE9
Ćwiczenie. Wybierz wszystkie pary równań, które opisują proste równoległe. Możesz wykorzystać postać kierunkową prostej. Możliwe odpowiedzi: 1. dwa iks minus trzy igrek dodać siedem równa się zero i dwa iks minus trzy igrek minus dziesięć równa się zero, 2. siedem igrek dodać dziesięć minus pięć iks równa się zero i siedem igrek dodać dziesięć dodać sześć iks równa się zero, 3. trzy iks minus pięć igrek dodać dwa równa się zero i minus sześć iks dodać dziesięć igrek minus dziesięć równa się zero, 4. dwa iks minus trzy iks dodać siedem równa się zero i dwa iks dodać pięć iks minus dziesięć równa się zero.
1
Ćwiczenie 8
R1SttkZhiOfRj
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.
RDVg9QmVGR9WR
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.