Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
RSK5T9aeRuGjo1
Ćwiczenie 1
Wskaż wszystkie zdania prawdziwe. Możliwe odpowiedzi: 1. Suma kolejnych współczynników liczbowych w rozwinięciu dwumianu nawias jeden dodać iks koniec nawiasu do potęgi dziesiatej jest równa dziesięć do potęgi drugiej., 2. W rozwinięciu dwumianu nawias jeden dodać a koniec nawiasu do potęgi en współczynniki liczbowe przy szóstym i dziewiątym wyrazie są równe, gdy en równa się czternaście., 3. W rozwinięciu dwumianu nawias pierwiastek z dwóch dodać pierwiastek trzeciego stopnia z trzech koniec nawiasu wartość wyrazu, który jest liczbą całkowitą jest równa 60., 4. W rozwinięciu dwumianu nawias iks do potęgi jednej drugiej minus iks do potęgi jednej trzeciej koniec nawiasu do potęgi szesnastej, wyraz zawierający iks do potęgi trzeciej to w nawiasie szesnaście dziewiątych koniec nawiasu razy iks do potęgi trzeciej.
RxTDtWtbpqkaR11
Ćwiczenie 2
Połącz w pary wyrażenia równe. Lewa kolumna: w nawiasie en przez ka, w nawiasie en zerowych, w nawiasie en zerowych dodać w nawiasie en pierwszych dodać w nawiasie en drugich dodać (tu uzupełnij) dodać w nawiasie en entych, w nawiasie licznik: en dodać jeden mianownik: ka koniec nawiasu minus w nawiasie en przez ka. Prawa kolumna: en entych, dwa do potęgi en, en przez ka minus jeden, en silnia przez ka silnia razy w nawiasie en minus ka konic nawiasu silnia.
RjvXsjRw2wsep2
Ćwiczenie 3
W rozwinięciu dwumianu nawias pierwiastek trzeciego stopnia z iks dodać dwa iks do potęgi minus jeden koniec nawiasu do potęgi dwunastej zmienna iks nie występuje w wyrazie: Możliwe odpowiedzi: trzy, sześć, cztery, dwanaście.
21
Ćwiczenie 4
R1NLoPerXNaQY
szereg Newtona: nawias jeden dodać iks koniec nawiasu do potęgi en równa się (tu uzupełnij) dodać en pierwszych dodać w liczniku: en nawias en minus jeden w mianowniku dwa dodać w liczniku en nawias en minus jeden koniec nawiasu razy nawias en minus dwa w mianowniku (tu uzupełnij) dodać w liczniku en nawias en minus jeden koniec nawiasu razy nawias en minus dwa koniec nawiasu razy nawias en minus trzy, w mianowniku (tu uzupełnij) dodać trzy kropki dodać w liczniku en nawias en minus jeden koniec nawiasu razy nawias en minus dwa koniec nawiasu trzy kropki nawias en minus en w mianowniku jeden razy dwa razy razy trzy kropki razy en. Możliwe odpowiedzi: jeden, dwadzieścia cztery, sześć.
R1d5ndHF09hD1
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.
RStf2bRKM15dL2
Ćwiczenie 5
Dokończ zdanie, wybierając poprawną odpowiedź.
Największy współczynnik liczbowy w rozwinięciu potęgi 2+3x3 jest równy: Możliwe odpowiedzi: 1. 27, 2. 36, 3. 54, 4. 324
R14qv3IIAuHrY21
Ćwiczenie 6
Połącz potęgę dwumianu ze wzorem ogólnym rozwinięcia dwumianu. Lewa kolumna: 1. nawias pierwiastek z dwóch dodać ikx pierwiastek z trzech koniec nawiasu do potęgi piątej, 2. nawias trzy iks dodać igrek drugich koniec nawiasu do potęgi szóstej, 3. nawias jeden przez iks dodać dwa przez igrek koniec nawiasu do potęgi siedemnastej., 4. nawias minus dwa iks dodać igrek trzecich koniec nawiasu do potęgi siódmej. Prawa kolumna: 1. w nawiasie siedemnaście przez kaza nawiasem iks do potęgi minus siedemnaście minus ka razydwa do potęgi ka razy igrek do potęgi minus ka., 2. w nawiasie sześć przez ka koniec nawiasu razy w nawiasie trzy iks koniec nawiasu do potęgi sześć minus ka razy w nawiasie igrek drugich do potęgi ka., 3. w nawiasie pięć przez ka koniec nawiasu razy w nawiasie pierwiastek z dwóch po nawiasie do potęgi pięć minus ka razy w nawiasie iks pierwiastek z trzech po nawiasie do potęgi ka., 4 w nawiasie siedem przez ka koniec nawiasu razy w nawiasie minus dwa iks po nawiasie do potęgi siódmej minus ka razy w nawiasie igrek drugich do potęgi ka
3
Ćwiczenie 7

Znajdź środkowy wyraz rozwinięcia dwumianu 1a+a8.

3
Ćwiczenie 8

Wykaż, że liczba K=4n+21n-1 jest podzielna przez 3.