Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
RxdJ0uRyLz8kN
Zdjęcie przedstawia stado owiec pasące się na łące o zachodzie słońca. W tle jest zbiornik wodny, a za nim elektrownie wiatrowe.

Zmiany wielkości pogłowia wybranych zwierząt w Polsce na przestrzeni lat

Źródło: Pexels License https://www.pexels.com/photo-license/, dostępny w internecie: https://www.pexels.com/photo/agriculture-animals-country-farm-533848/.

Na przestrzeni kilkunastu lat zmieniało się pogłowie poszczególnych zwierząt gospodarskich w naszym kraju. W niektórych przypadkach były to stałe tendencje spadkowe, a innym razem można było zaobserwować wahania pogłowia - mniej lub bardziej cykliczne. Z czego wynikały te zmiany i jak wyglądają tendencje zmian pogłowia zwierząt gospodarskich w ostatnich latach? Których produktów pochodzenia zwierzęcego produkujemy coraz więcej, a których coraz mniej ? Jeżeli nie jesteś pewien, czy dobrze odpowiedziałeś na te pytania, zapoznaj się z niniejszym e‑materiałem.

Twoje cele
  • Nazwiesz grupy zootechniczne wybranych gatunków zwierząt gospodarskich.

  • Określisz tendencje zmian pogłowia wybranych zwierząt gospodarskich w Polsce na przestrzeni lat.

  • Wyjaśnisz przyczyny zmian wielkości pogłowia wybranych zwierząt gospodarskich w Polsce.

  • Dostrzeżesz wzajemne zależności między zmianami wielkości pogłowia wybranych zwierząt gospodarskich w Polsce.

  • Porównasz strukturę produkcji zwierzęcej w Polsce i powiążesz ją ze zmianami w pogłowiu zwierząt gospodarskich.